Egypt a Kréta – oblíbené last minute destinace

Taky se už nemůžete dočkat, až si sbalíte pár nejnutnějších věcí a vyrazíte na vytouženou dovolenou? Nebo si ji snad chcete odepřít, protože se vám nepodařilo ušetřit dost peněz? Nekažte si léto omezeným rozpočtem a dopřejte si nezapomenutelné chvilky ně některé z překrásných pláží i navzdory tomu, že si na dovolenou nevezmete úvěr. Není k tomu důvod, stačí se rozkoukat po výhodných nabídkách last minute a vybrat si takovou, která uspokojí vaše představy po dokonalé dovolené. Máme pro vás dva skvělé tipy!

Levně do Egypta

Jednou z nejoblíbenějších turistických destinací je v po Egypt Hurghada. Ta se v 90. letech 20. století velmi rychle vyvíjela a narostlo zde na několik desítek luxusních hotelů a mezinárodní letiště. Hurghada si získala svou popularitu díky kombinaci dobré turistické infrastruktury a překrásných přírodních scenérií. Zhruba čtyřicetitisícové město na břehu Rudého moře je známé pro dlouhé písčité pláže, podmořské korálové útesy a blízkostí dalších známých míst Luxoru a Káhiry. Neméně zajímavé jsou i výlety na přilehlé ostrůvky. Pokud vás dovolená Egypt levně zaujala, nezapomeňte se podívat na nabídku AirStop.cz.

Levně na Krétu

Další a neméně oblíbenou last minute destinací je Řecko a to především její největší ostrov Kréta. Bohatá historie a přítomnost někdejší vyspělé mínojské civilizace zanechala na Krétě spoustu úžasných památek. Mezi ty nejznámější patří paláce Knóssos, Faistos, Zakros, Tilisos a Mallia. Za pozornst stojí i první evropský zákoník vytesaný do kamene – Górtys, ostrovní pevnost Spinalónga nebo přístav Rethymno, který byl postaven v benátském slohu. Dovolená Kréta se samozřejmě nemusí nést jen v rytmu památek. Od všedních starostí si odpočinete na palmové pláži Vai. Najdete ji na východním pobřeží a je vůbec jedinou palmovou pláží na celé Krétě.

Nemůžete se dočkat? Najděte si svou vysněnou dovolenou na AirStop.cz!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *