Dopřejte si relaxaci v maďarských lázních. Nebudete litovat!

Jste na pokraji sil a potřebujete vzpruhu v podobě relaxace ve wellness či v lázních? Pokud si navíc potrpíte na poznávání jedinečných evropských měst, zamiřte do Maďarska, které patří k nejvyhlášenějším lázeňským lokalitám. Na rozloze pouhých 93. tisíc kilometrů se nachází kolem 1300 termálních pramenů. Vzhledem k tomu, že se přes maďarské hranice dostanete za pár hodin, není jediný důvod, proč výlet za odpočinkem odkládat. Sbalte si kufry a vydejte se vstříc blahodárným procedurám!

Na termální lázně narazíte v Maďarsku téměř všude. Voda je velmi tepla a provozovatelé ji uměle nedohřívají. Naopak ji spíš ochlazují a mění každý den. Díky tomu budete v kontaktu s čistou vodou bez nadměrného příměsí chemických přípravků. Za zmínku stojí také vysoká úroveň maďarských hotelů a penzionů – hoteliéři se snaží o služby na evropské úrovni.

Termální, nebo léčivé lázně?

Jaký je rozdíl mezi přízviskem „termální“ a „léčivé“? Udělejte si v tom jasno. Termální voda má vysokou teplotu (je velmi teplá až vřelá), ale neobsahuje příliš mnoho minerálních látek. Léčí předáváním tepla.
V termální vodě se budete cítit uvolněně a díky optimální regulaci teploty vydržíte v bazénu dlouho. Odborníci doporučují návštěvu termálních i léčivých lázní. Většina lázeňských komplexů disponuje oběma variantami.

Kde najdete nejvyhlášenější lázeňské lokality?

Bloudíte prstem po mapě a netušíte, kde se vám dostane královské péče? Doporučujeme nejmladší maďarské lázně Bükfürdő, nádherný Margitin ostrov v Budapešti a termální lázně Sárvár. Za pozornost samozřejmě stojí také množství dalších lokalit. K nejnavštěvovanějším patří středisko Hévíz, kde se nachází největší evropské jezero s horkou vodou.

Preferujete-li full servis, obraťte se na renomovanou cestovní kancelář Kareta Tour. Aktuální nabídku lázeňských pobytů najdete na www.karetatour.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *